Blog i autobus.al - Sistemit te Biletave Nderkombetare te Autobusit

Njoftim per ndryshim statusi dhe ndryshime financiare

Ne 1 Qershor 2017 lancuam te ashtu-quajturin “Sistemi I Biletave Nderkombetare te Autobusit www.autobus.al” nen niptin e Albmania Group, L12225021I, te regjistruar ne QKB nen “Ferjolt Ozuni Person Fizik”. Ishte dhe vazhdon te jete nje risi, nje sfide dhe nje sipermarrje e madhe per tregun Shqiptar – nje treg te pastrukturuar dhe plot problematika. Pavaresisht periudhes parapergatitore prej mese 1 viti ku u kryen kerkime, studim i mirefillte I tregut, takime dhe biseda me operatoret, duke pare e prekur n...

Arditi Tours sjell 4 orare te ndryshme per udhetime ne Prishtine, Prizren dhe Ferizaj

Arditi Tours, nje prej operatoreve te transportit te udhetareve me profesional te tregut Kosovar, tashme eshte pjese e Sistemit Nderkombetar te Autobusave www.autobus.al duke vene ne dispozicion te te gjithe te interesuarve bileta autobusi nga Prishtina, Sllatina, Komoran, Suhareke, Ferizajapo Prizreni drej Tiranes dhe Durresit me 4 orare te ndryshme per secilin krah udhetimi. Ne kete menyre, ne bashkepunim me A...

Peje, Gjakove dhe Decan me Meti Comerc

Meti Comerc, nje nga operatoret me ne ze te transportit te udhetareve ne Kosove, tashme eshte pjese e Sistemit Global te Biletave Nderkombetare te Autobusit, www.autobus.al, duke ofruar nepermjet sistemit bileta autobusi nga Shqiperia drejt Pejes, Gjakoves dhe Decanit, dhe anasjelltas. Udhetimet nga Kosova, me nisje nga Peja behen cdo dite ne ore 05:00 nga Stacioni Qendror i Autobusave, dhe mberritja ne T...

ComparaBUS i shtohet partnereve tane ne Europe

Kemi kenaqesine te njoftojme nje partner te ri per shperndarjen e biletave te autobusit te autobus.al, ComparaBUS - nje kompani prestigjoze me seli qendrore ne France e cila operon online ne tregun e biletave te autobusit. Ky partneritet ishte fryt i bisedimeve te gjata dhe konkrete te cilat konkluduan me integrimin e Sistemit Global te Biletave Nderkombetare te Autobusit www.autobus.al me sistemin nderkombetar ComparaBUS. ...

Agimi Travel me linjen e Gjermanise, tashme ne sistemin autobus.al

Prej disa ditesh kemi nisur bashkepunimin me nje operator te ri i cili operon ne linjen Fier - Tirane - Shkoder - Berlin. Operatori Agimi Travel, me mjetet e tij moderne dhe me angazhimin e madh qe ka pasur nga drejtuesit, ka nisur te operoje ne kete linje me nje udhetim ne jave si ne vajtje ashtu edhe ne kthim. Tashme mund te blini bileta autobusi me nisje nga Fieri, Lushnja, Rrogozhina, Kavaja, Durresi, Tirana, Fushe-Kruja, Laci, Lezha...

Nisim partneritetin me gjigandin boteror BusBud

Nderkohe qe po pergatitemi per sezonin e larte te sektorit te transportit dhe industrise turistike ne pergjithesi, jemi krenar tju njoftojme se kemi nisur nje partneritet te ri me nje nga Provideret me te medhenj ne bote per bileta autobusi, BusBud. BusBud eshte nje nder aktoret me te rendesishem boteror te  biletave te autobusit online me seli qendrore ne Montreal, Kanada dhe me nje filial ne Stanboll, Turqi dhe operon ne mbi 80 shtete ku ka mbi 2.5 milion linja te ndryshme autobusesh nga mbi 3900 kompani ...

Nisim bashkepunimin me operatorin Komatas Tours per linja Gjermanie

Ne ditet e fundit te ketij viti ne konkretizuam bisedimet tona te vazhdueshme me nje nga operatoret e linjave te Gjermanise, ndaj deshirojme ti urojme mireseardhjen ne sistemin tone operatorit te mirenjohur Komatas Tours, operator ky qe eshte ne fushen e transportit nderkombetar te udhetareve per me shume se 2 dekada. Me kete operator ne sistem, linjat tona drejt Gjermanise behen 2 dhe shtohen alternativat per te gjithe te interesuarit. Duke fill...

Promocioni "Regjistrohu dhe Perfito 7% Ulje per Cdo Bilete Autobusi"

Ne sapo kemi hyre ne nje nga sezonet me ngarkesen me te madhe te transportit nderkombetar te udhetareve, duke qene se festat e fundvitit po afrojne dhe shume prej bashkeatdhetareve tane ne Europe kthehen ne vendlindje dhe prane familjeve te tyre per te kaluar keto festa. Me kete rast, edhe autobus.al perpiqet tja u beje me te lehte dhe me te kendshem udhetimin me autobus te gjithe pasagjereve, duke ofruar nje nga promocionet e vetme ne treg ne kete sektor: 7% zbritje per cdo bilete autobusi te rezervuar dhe paguar me karte krediti, karte deb...

Nis partneriteti me Booking.com per hotele ne gjithe boten

Nga dita e sotme, autobus.al (nepermjet Albmania Group) eshte partner zyrtar i kompanise dhe distributorit me te madh te hoteleve ne te gjithe boten, Booking.com. Keshtu, ne kuader te ketij partneriteti, Booking.com na ka dhene mundesine te promovojme brandin tone, autobus.al, nepermjet sherbimeve te perbashketa qe do te ofrojme sebashku me ta. Ne kete menyre, ne ofrojme nje sherbime te kerkuar prej kohesh nga klientet dhe bashkepunetoret tane, ate te rezervimit te dhomave te hotelit ne te gjithe qytetet dhe zonat ku autobuset e partnereve t...

Tashme edhe llogari individuale ne sistem

Kerkesat e perditshme qe vijne nga bashkepunetoret tane, sic dhe ju kemi mesuar deri me tani, i marrim parasysh, i studiojme dhe i veme ne zbatim. Keshtu eshte edhe rasti i llogarive individuale ne sistemin tone, nje opsion i kerkuar nga shume prej klienteve tane. Ndaj, duke filluar nga dita e sotme, me azhornimet e reja te sistemit, cdo person i interesuar per te pasur nje llogari ne sistemin tone, mund ta hape ate duke klikuar ne menune kryesore te website tone, ne opsionin REGJISTROHU dhe duke zgjedhur me pas opsionin: SI KLIENT. Plotesim...
Postimet e Reja → Home ← Postime te Shkuara