Blog i autobus.al - Sistemit te Biletave Nderkombetare te Autobusit

Nela Tours ofron ne sistem bileta autobusi per Sofie dhe Oher

Ashtu sic ju kemi mesuar prej disa vitesh tashme, jemi ne kerkim te vazhdueshem te bashkepunetoreve te rinj per ti bere pjese e sistemit te biletave te autobusit autobus.al, dhe kete here vijme me nje njoftim te rendesishem per ju pasi prej fillimit te muajit Maj ne te autobus.al kemi nisur bashkepunimin me kompanine Nela Travel & Tours, kompani e licensuar per Transport Nderkombetar Udhetaresh me linja te rregullta drejt Sofie, Bullgari dhe drej Oher, Maqedoni e Veriut. Nela Travel &...

Ndryshon terminali i nisjes se autobusave ne Tirane

Ju informojme se duke filluar nga data 1 Maj 2024, te gjitha linjat nderkombetare te autobusave kane ndryshuar stacionin per nisjet nga Tirana, duke i kryer tashme te gjitha nisjet e tyre nga terminali i ri qe ndodhet prane Qendres Tregtare TEG, te emertuar "Terminali Lindor Interurban dhe Nderkombetar i Autobusave". Nga ky terminal do te kryhen te gjitha nisjet e autobusave nga Tirana drejt Greqise, Turqise, Maqedonise se Veriut, Kosoves, Malit te Zi, Italise, Gjermanise etj, sipas orareve te percaktuara nga secila ...

autobus.al behet pjese e Magus Group Albania

Vitin 2024 e nisim me ndryshime, ashtu sic kemi njoftuar edhe ne postimet e mehershme. Ndryshimi i radhes eshte ai i emertimit fiskal te kompanise duke e nderruar nga "autobus.al" shpk ne "Magus Group Albania" shpk. Ky ndryshim prek vetem emeretimin fiskal ne Qendren Kombetare te Biznesit si dhe ne Drejtorine e Pergjithshme te Tatimeve, dhe nuk cenon aspak vazhdimin e veprimtarise se perditshme te Sistemit te Biletave te Autobusit www.autobus.al, aktiviteti i te cilit nuk ka reshtur asnje dite qe prej Qershorit 2017. ...

Shtohen partneret dhe oraret per udhetimet nga dhe drejt Kosoves

Prej pak kohesh tashme, sistemit autobus.al i jane bashkuar edhe 2 kompani te tjera nga Kosova te cilat kryejne udhetime te rregullta me autobus nga Kosova drejt Shqiperise, edhe anasjelltas. Kompanite ne fjale jane Albani Tours dhe Arbeni Tours. Keto kompani me linjat e tyre i shtojne larmishmerine sistemit tone duke i ofruar te gjithe bashkepunetoreve dhe klienteve tane alternativat e nevojshme per udhetime nga Prishtina e Prizreni drejt Aeroportit te Tiranes si dhe drejt qytetit te Tiranes, sikurse nga Ti...

Tashme linja autobusi per ne Kercove, Gostivar, Tetove e Shkup

Edhe se pandemia ka shkaktuar kaos ne te gjithe sektorin e transportit te udhetareve, ne te autobus.al nuk kemi reshtur kontaktet dhe bisedimet me partneret tane ekzistent por edhe me partnere te mundshem. Keshtu ishte rasti edhe i IDO TOURS, kompanise prestigjoze Tetovare e cila, mes te tjerave, kryen edhe linjen Shqiperi - Maqedoni dhe Maqedoni - Shqiperi ne bashkepunim me kompanine Shqiptare Drita Travel. Udhetimet kryhen dy here ne dite per secilin drejtim dhe lidhin Tiranen, Elbasanin, ...

autobus.al marreveshje bashkepunimi me Genius Lab per kryerjen e tamponave

Ne kuader te respektimit te masave te marra nga qeveria e Greqise (por dhe nga shtete te tjera) per kufizimin e perhapjes se COVID-19, hyrja e shtetasve Shqiptare ne territorin e ketyre shteteve behet vetem pasi te deshmojne rezultatin negativ te testit RT-PCR (tamponi) te kryer deri ne 72 ore perpara. Ne kete kontekst te realitetit te ri te transportit rrugor te udhetareve, autobus.al shpk arrin te nenshkruaje nje marreveshje bashkepunimi me nje prej emrave me te medhenj te klinikave dhe laboratoreve mjekesore ne Shqiperi, Genius Lab per kr...

Nisen udhetimet drejt Greqise per personat me dokumenta greke

Pas disa muajsh te mundimshem plot stres dhe siklete te shkaktuara prej pandemise boterore te virusit COVID-19, autobus.al ne bashkepunim me operatoret te cilat operojne me linja te ndryshme drejt Greqise, rinis pjeserisht udhetimet drejt vendit fqinj me disa linja. Udhetimet kane nisur nga dita e hene, 20 Korrik 2020, dhe do te kryhen ne kushte strikte sigurie per mbrojten dhe parandalimin e shperndarjes se virusit, duke mos lejuar asnje udhetar te hipe ne autobus pa pasur maske. Gjithashtu, bazuar ne vendimet e qeverise Shqiptare dhe asaj ...

Kushtet per udhetimin drejt vendeve fqinje nepermjet kufijve tokesore

Shqiperia ka nisur levizjen e lire dhe hapjen e kufijve tokesore duke filluar nga me shtetet e tjera duke filluar nga data 1 Qershor por kjo hapje nuk eshte ne reciprocitet te plote edhe me fqinjet tane. Kjo gje ka shkaktuar kaos ne pikat kufitare dhe radha te gjata per kalimin e tyre. Duke pare situaten e krijuar ka reaguar Drejtoria e Kufirit dhe Migracionit, e cila ka shpjeguar se e pavaresisht se kufijte jane hapur nga qeveria jone, nuk ka ndodhur e njejta gje nga Italia, Greqia apo Maqedonia e Veriut. Ne keto kushte, cdo...

Plugin per WordPress per autobus.al

Gjate gjithe kesaj kohe qe jemi ne treg, kemi treguar gjithmone qe degjojme kerkesat dhe marrim parasysh nevojat e bashkepunetoreve tane. Kemi pasur disa kerkesa nga disa agjenci te cilat bashkepunojne me ne qe te mund tja u lehtesonim integrimin e motorrit te kerkimit te biletave te autobusit te autobus.al ne faqet e tyre te internetit, per tju dhene mundesi vizitoreve dhe kilenteve te tyre te rezervojne dhe blejne bileta autobusi nga website tashme ekzistent i agjencise, i ndertuar ne WordPress. Duke qene se ne opsionin e integrimit e kish...

Zgjidhjet urgjente për sektorin e transportit ndërkombëtar të udhëtarëve.

Nje artikull nga Dr. Ferjolt Ozuni, Administrator i autobus.al Dy muaj pas mbylljes totale të Shqipërisë si masë mbrojtëse kundër pandemisë COVID-19, ende nuk kemi një zgjidhje për situatën e vështirë në të cilën gjendet sektori i transportit në Shqipëri. Me të drejtë, shumëkush do të thoshte se problemet në këtë sektor nuk janë vetëm nga pandemia por ato datojnë që në fillimet e demokracisë shqiptare pasi, jemi i vetmi vend në këtë pjesë të Europës (dhe nuk do e ekzagjeroja nëse do të t...
Home ← Postime te Shkuara